ANONYMNÍ DISKUSE O AKTUÁLNÍCH PROBLÉMECH DOMU

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3463"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Rád bych navázal kontakt s majitelem starých pohlednic z Letné. Připravuji totiž knihu "Praha Alfonse Muchy" a několik snímků by se mi víc než hodilo použít. Díky. Boněk
Naprosto super domácí. Snaží se vyhovět.
Dům působí solidním dojmem, na rozdíl od paneláků.Zajímalo by mě, jesli si někdo z nájemníků pamatuje na nějaké známé osobnosti, které v domě bydlely. Sama si vzpomínám na slavného klavíristu Ivana Moravce, který tady bydlel dlouho. Za pozornost by stálo i nynější sociální složení nájemníků a je škoda, že se mnohdy ani neznáme.Jen ze štítků na schránkách se dá domyslet, že tady bydlí hodně zajímavých i vzdělaných lidí. Letná patřila a patří k vyhledávaným lokalitám.Vím, že na Letné bydlí mnoho známých osobností a neměnily by. Např.Olga Sommerová, Ivan Medek a mnoho malířů a sochařů,právníků,lékařů atd.I v tomto domě bydlel sochař Bohumil Zemánek s manželkou a dcerou. Třeba si někdo vzpomene i na další. Může se zdát, že teď na tom nezáleží, ale věřím, že tyto osobnosti tady zanechaly svou stopu a jistě tady bydlely proto, že jim tady bylo dobře.Pokud si někdo vzpomene, prosím, napište.I domy můžou mít svou zajímavou historii.
Potěšilo mě, že majitel dům vymaloval a umístil na zdi drátěné držáky na reklamy, které se v jiných domech povalují po zemi. Ale netrvalo dlouho a vše je zničeno.Sprejeři se v přízemí už realizovali a co se dalo utrhnout je pryč. Nemohli bychom to sami trochu ohlídat. Je to náš životní prostor a snad každého potěší, že když si pozve návštěvu, tak ji uvede do příjemného domu. Popravdě, tak nevím, jak to ohlídat, ale pokud bych někoho viděl, tak mu to rozhodně vysvětlím ! Nevím, jestli existuje nějaký zákon, když nájemník není vlastně majitelem, ale přece i tak si může chránit příjemné prostředí, které je v jeho zájmu. Pokud máte nějaký nápad, jak s vandaly naložit, tak sem třeba napište. Díky F.
Věřím, že tato stavba se na Letenské pláni neuskuteční a nebude rušit krásný pohled na Hradčany.Jinak by si Letná krásnou knihovnu zasloužila. Knihovna Hl.města Prahy je už trochu "z ruky". Nechápu, že prostor Letenské pláně přitahuje tak ošklivé monumenty / např. Stalinův pomník. Dodnes není ani tohle jinak krásné místo smysluplně využito. Řešení patří do kompetence OÚ Praha 7 nebo Magistrátu hl. města?
kNIHOVNA PODLE NÁVRHU PANA kAPLICKÉHO SE MI VELMI NELÍBÍ. mOŽNÁ BY BYLA VHODNÁ DO JINÉHO MĚSTA, ALE PAN kAPLICKÝ MÁ JISTĚ TOLIK ZKUŠENOSTÍ, ŽE NAJDE JINÉ MÍSTO, KTERÉ NEBUDE NIČIT PANORAMA hRADČAN.jINAK VÍTÁM KNIHOVNU V CENTRU pRAHY, ALE TĚŠÍM SE NA NĚJAKÝ SMYSLUPLNÝ NÁVRH. tENTO BY SI LIDÉ MOHLI PLÉST S CIRKUSEM. zDRAVÍM A PŘEJU HODNĚ DOBRÝCH NÁPADŮ.v.
FOTOGRAFIE DOMU - ZMENŠENÁ.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one